Apie tai, kas visuomet po ranka


Vieni po ranka visuomet turi plytą šokolado, kiti – mėgstamą žurnalą, treti – katę, ketvirti – kavos puodelį, kurį kartas nuo karto išverčia ant stalo.
Yra tokių, kurie po ranka visuomet turi žmogų, įkvepiantį užsiėmimą, drugelių arba kepsų kolekciją, o kartais tiesiog bandelę.


Vardyti galima kelias dienas, gal ir naktis, bet dabar apie tai, ką po ranka visuomet turiu aš, o galbūt vertėtų turėti ir tau:

1. Užrašinę ir tušinuką

Turiu įprotį kiekvieną kartą išeinant iš namų (dirbti, vaikščioti, kalbėtis, rašyti, gerti kavos, susitikti) pasitikrinti ar užrašinė ir tušinukas sau ramiai guli mano kuprinėje ir laukia būti panaudotais.
Kam to reikia? Man!
Nes niekuomet nežinai, kokį žavingą žodį prisiminsi ar kada sugalvosi nupiešti debesį, ar kaimynų Reksą.
Ir kas, jeigu neturiu šios nepakeičiamosios porelės ir ,,tai" jau sukasi galvoje? Sustoju, apsižvalgau ir čiumpu praeivį, reikalaudama skolinti tušinuką, piešiu špargalkes ant delnų, kad tik nepamiršti!2. Mažesnį ar didesnį autoritetą

Visuomet verta mintyse nešiotis žmogų. Tokį, kuris tau labiausiai primena tave, tačiau yra mažiausiai panašus, yra tavo mintys, o paskui ir darbai. Tas žmogus visuomet iš dalies tavo užrašinė ir tušinukas arba visas trijų tomų rinkinys.
Tokiais žmonėmis gera sekti, tikėti, kalbėtis valandas ar dienas ir niekuomet nenustoti mokytis.


3. Įkvėpimą ar amuletą

Visai nesvarbu tai draugo dovanotas amuletas, knyga, nulankstytais kampais, plunksnakotis, mintis ar laiškutis. Svarbiausia, kad įkvėpimas ne tik būtų po ranka, bet ir nuolatos baksnotų, kad neužmigtumei netyčiom, kur po alyvų krūmu.
Tokie įkvėpimai pirmadieniais įkvepia, antradieniais persekioja savo priminimais, kad rašyk, gyvenk, kalbėk, susitik,trečiadieniais drauge pusryčiauja, ketvirtadieniais ieško rudens, penktadieniais nekantrauja, šeštadieniais drauge klajoja, sekmadieniais leidžia paslampinėti. Ir vėl iš naujo.Mažiau ar daugiau, bet po ranka visuomet verta turėti dalykus, net jeigu jie tik tau vienam suprantami. Išplėštą knygos lapą, telefono numerį, buteliuką, kiečiausios muzikos rinkinį ar nugirstą sakinį.
Nešiokimės tai ir kartais patys tapkime kažkieno kiekvienos dienos ,,po ranka".

by Viktorija Aprimaitė