Apie "prakeiktus rytus" ir "padarysiu rytoj"


Nes viskas priklauso tik nuo ryto. Viskas - tai tavo dienos kokybė, didesnis ar mažesnis produktyvumas, kaip tu sutiksi žmones, kiek kartų per dieną nusispjausi ar kaip sureaguosi visai netyčiomis užkliuvus už bortelio prie bent šimto praeivių akių.


Gerą pusmetį mano rytas prasideda 5:45, kai ne tik žadintuvo klyksmas priverčia prabusti iš dešimto sapno, bet ir laukiantys ryto ritualai.
Ar kada nors susimąstei, kad rytas yra toks svarbus, kaip riešutai šokolade, kaip šaltas dušas po įtemptos dienos ar kaip burbuliukai šampane?
Ir daugelis tikriausiai net nebuvote susimąstę, kaip svarbu įvertinti savo ryto ritualus ir laviruoti jais tinkamai. Ir kad, visa magija slypi ne 12 valandų miego maratone.


Yra žmonių, kuriems kiekvienas rytas prasideda nuo kavos puodelio ar nuo meditacijos kieme, yra žmonių, kuriems rytas visuomet prasideda nuo ne tos kojos ir nuo minties, kad ir dar vienas nieko vertas rytas išaušo.
Tokie žmonės rytams užklijavę broko etiketę ne tik pasmerkia savo dieną lengvai dehidratacijai, bet lyg lengvas virusas skleidžia užkratą pavadinimu "prakeiktas rytas".


Kaip susikurti savo ryto ritualus?

1. Nepersistengti miegant ir turėti kėlimosi įpročius.

Miego mums reikia tiek, kad pailsėtume, bet nepersiilsėtume. Vienam poilsis gali įsitekti į 4 valandas, kitam – visas 8. Ir tai priklauso tik nuo mūsų pačių įpročių. Kaip ir tai, kokiu metu mes keliamės.
Pabandykite kelias savaites keltis gerokai anksčiau ir visuomet tuo pačiu metu ir pajausite pokyčius, kurie galbūt Jus įkvėps naujoms veikloms, atradimams ir susidoros su "prakeikto ryto" užkratu.
Apkritai, pabandykite miegoti netgi vieną valandą mažiau nei įprastai ir tą valandą sutaupysite gyvenimui ir dalykams, kuriuos visuomet planavote nuveikti. Susitikimui pusryčiams su senai matytu draugu, pasivaikščiojimams parke, mankštai ar neišspręstiems kryžiažodžiams.2. Pusryčiauti.

Ir visai nesvarbu ar tavo pusryčiai – kruasanas iš kampinės krautuvėlės su kavos puodeliu, dešimt knygos puslapių ar indelis braškių tiesiai į lovą.
Rytas mėgsta malonumus ir gardžiausias nuodėmes! Rytais reikia valgyti širdimi ir akimis!


3. Rašyti puslapius.

Būna, kad jaučiamės sumišę, būna, kad jaučiamės skruzdės, būna, kad viskas per daug gerai, būna, kad "kodėl taip tik man", būna, kad visko per daug arba, žinoma, per mažai.
Kas, kodėl, kaip, kam padeda atrasti rašymas!
Įsigykite pačią gražiausią užrašinę ir skirkite ją tik ryto užrašams. Ir kiekvieną rytą parašykite po du puslapius apie orą, slogą, laiką, su kuriuo nesusitvarkote, neduodantį ramybės klausimą, ką veiksite po mėnesio ar apie tai, ko gėdijatės.
Rašykite ir NEskaitykite. Neskaitykite pirmuosius mėnesius, kol galiausiai pajausite lengvą priklausomybę ir negalėsite pradėti dienos be minčių išvalymo.
Nepatikėsite, bet atrasite ne tik save, bet ir kitus, užduosite klausimus sau ir pats atsakysite.


4. Bėgioti, dainuoti, važiuoti, keliauti.

Ar žinote, kas yra geriau už valandą miego, už milteliais dvelkiančius patalus ir išbėgusią saldaus miego seilę?
Bėgiojimas ryte, dainuojant mėgstamiausias daina ir prasilenkiant su lygiai tokiais pat kaip tu ryto lunatikais bei pasidalinimas tiesiog prakaito lašais puoštomis šypsenomis.
Aš tokių rytų nebeskaičiuoju, nes tai yra kiekvienos savaitės sudedamoji dalis, bet vis dar skaičiuoju susimojavimus su prasilenkiančiais ir ryto ritualus paisančiais.
Ir žinot ką, tokių žmonių akyse parašyta, kad jie visuomet pavaišins tave istorijomis, kad tau užkliuvus už bortelio užklius drauge, kad dainuos, kai tik norės, o kai ne - saugos tylą, kad jie dalinsis tuo, ką atras ir lengvai priims.
Na, ir jei nesinori bėgioti, galima keliauti! Iki artimiausios gatvės, iki sankryžos, kurios niekuomet neprieini, iki gražiausio skvero ar gatvės muzikantų, kurie kiekvieną rytą susirenka toje pačioje vietoje. Galima atrasti savo "bėgiojimą" ir savo keliones, kurios vyksta ryte ir baigiasi tik tuomet, kai panorime mes.


Ryto ritualai mūsų neįpareigoja, jie leidžia mums miegoti, leidžia tingėti, bet tyliai šnabžda į ausį, kad anksčiau pradėtas rytas leidžia rasti ir atrasti. Miegantis triukšmas leidžia suvokti dalykus ir įkvėpti garsiau kalbėti bei labiau patikėti. Ritualai sunaikina "prakeiktus rytus", nes sunaikina mūsų skubėjimą ir nuolatinį "padarysiu rytoj". Tokie rytai yra tik mums. Gilūs, kvapnūs ir visokie.
Pabandyk atrasti savo, valandą ilgesnį, rytą! by Viktorija Aprimaitė