Kuo būtum Tu, jei Tu nebūtum Tu?


Pastaruoju metu bent kartą per savaitę susimąstau, kuo būčiau aš, jei aš nebūčiau aš.
Kiekvieną kartą sau pateikiu bent kelias dešimtis skirtingų būties variantų.
Būčiau rašytoja, žurnaliste, savaitgaliais užsiimčiau joga, susikraučiau kuprinę ir jau dabar iškeliaučiau aplink pasaulį, būčiau labiau tokia ir mažiau anokia, persidažyčiau plaukus, daugiau skaityčiau, mažiau bastyčiausi.


To paties klausiu ir aplinkinių.
O jie: nevalgyčiau po šešių, skrisčiau į kosmosą, parduočiau televizorių, ilgiau vedžiočiau šunį, atidaryčiau veterinarijos kliniką, pasodinčiau parką, nuoširdžiau kalbėčiau, o kartais daugiau patylėčiau, netingėčiau ir išvis būčiau bilekuo, tik ne savim.

Ir kartais, paklausus, kuo būtum, jei Tu nebūtum Tu, išgirstu: SAVIMI.


Ir tuomet sudvejoju. 
Ar gerai tiems mums, kurie kiekvieną dieną susikuria sau tūkstančius herojiškų bruožų, ar tiems, kurie jei jie nebūtų jie, tiesiog vistiek būtų jie!

Visi mes susikuriame tūkstančius save apibūdinančių būdvardžių, jeigu daug gyvenime veikiame ir veiksmažodžių, tačiau sunkiai apsisprendžiame, kurį iš pastarųjų labiausiai paisyti. Na ir, žinoma, tuos pačius veiksmažodžius ir būdvardžius taikome ir kitiems, vertindami ir priimdami.
Vieni kitus lyginame, sveriame, matuojame ir siekiame pakeisti. Kol galiausiai pasimetame tarp savęs ir kitų, nes pernelyg daug galvojame, kaip būti kitokiu ir, kaip kitus padaryti tokiais.


Ir sunkiausia visgi yra ne priimti kitus, bet priimti save. Su visais netyčiniais užkliuvimais lygioje vietoje, su dvejonėmis ir neapsisprendimais, su mikčiojimu ir baimėmis, kurios tyko už kiekvieno kampo, su nuomonėmis ir tais pačiais lyginimais.


Ir jeigu būtų pastatyta savęs vertinimo mokykla, būčiau pati pirmoji, kuri užsirašytų į mokinių sąrašą ir prašyčiau, kad mano norus ,,būti kitais" teleportuotų į mėnulį ir niekuomet negražintų atgal.
Nes yra gera būti savimi, yra gera priimti save su visais ne iki galo nuveiktais darbais, su ne iki galo iššukuotais plaukais ar ne tobuliausiai surepetuota kalba prieš susitikimą su tais, kurie į užduotą klausimą atsako, kad nori būti "SAVIMI".

Taigi: kuo būtum Tu, jei Tu nebūtum Tu?


by Viktorija Aprimaitė