Politikai feisbuke, arba ar blogai, kad Lietuvos MP sponsorina savo žinutes?


Jei reiktų įvardyti vieną priežasčių, kodėl verta lankytis Facebook ‘e ir kituose socialiniuose tinkluose – neabejotinai paminėčiau galimybę sekti politikus. Būtų galima kalbėti apie L. Graužinienės ir B. Vėsaitės perliukus, iš kurių jau visą vėrinį galima būtų susiverti, bet šis gulintis jau buvo paspardytas, todėl pamėginkime visa tai užmiršti. Geriau atkreipkime dėmesį į Andriaus Tapino pastebėtą reiškinį – suaktyvėjusią Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus Facebook paskyrą.

Gal kiek pavėluotai, tačiau į Facebook vartotojų širdis mėginantis prisibelsti Ministras Pirmininkas, turi rimtų konkurentų: LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri turi ketvirtį milijono sekėjų, bei puikiai žino žodžio “selfis” reikšmę, Artūras Zuokas (dvi paskyros – oficiali turi 40 tūkst. sekėjų) , kuris, kaip ir Prezidentas, mero statusą greičiausiai išlaikys iki pat gyvenimo pabaigos, Remigijus Šimašius (turintis du profilius, oficialusis – 24 tūkst. sekėjų), kurio juokai, perėmus Vilniaus vairą, gal ir nebe tokie dažni, bet komunikacija vis dar dėsninga ar buvęs MP Andrius Kubilius (kiek daugiau nei 11 tūkst. sekėjų), anaiptol nespinduliuojantis charizma, tačiau generuojantis įdomų ir šiltą turinį.

Olandai žino, kieno vardu reikia pavadinti svarbius objektus - Šv. Andriaus vardo šliuzas :)

Posted by Andrius Kubilius on Sunday, July 26, 2015

Spėkite, kiek sekėjų turi Algirdas Butkevičius? Dvidešimt tūkstančių? Dešimt? Ne. Kiek daugiau, nei tris tūkstančius fanų. Žvelgiant į rinkėjų pasitikėjimo rodiklius – dabartinis MP yra antras pagal populiarumą politinis veikėjas Lietuvoje, kai, tuo tarpu, Artūras Zuokas – vienas prieštaringiausiai vertinamų politikų, Algirdą Butkevičių populiarumu socialiniame tinkle lenkia daugiau nei dešimt kartų. Kodėl?

Algirdo Butkevičiaus Facebook paskyra iš dalies įprasmina ir nykų Lietuvos politinį gyvenimą, t.y. galvojama ir veikiama pavėluotai. Kodėl didesniu viešinimu užsiimta tik dabar? Kodėl, antras asmuo šalyje, neturi Official Verified puslapio ženklelio? Kodėl tik dabar pradėtos viešinti kelionių ir asmeninio gyvenimo akimirkos? Tokio tipo turinį reikėjo viešinti iš karto sukūrus paskyrą, o pavėluota reakcija ir yra pagrindinė priežastis, kodėl šiandien tenka  “boost’inti” Premjero žinutes.

 

Gražaus Jums sekmadienio ir geros nuotaikos!

Posted by Algirdas Butkevičius on Saturday, August 15, 2015

 

Iš kitos pusės, investuoti į žinučių matomumą – jokia naujiena. Tarptautinėje politikoje investicijos į socialinę mediją auga reaktyviniais tempais. Ir tai jau vyksta kuris laikas. 

Dar 2008 metais, kai į Facebook dėjome nuotraukas, kurias peržvelgę šiandien, pagalvojame “OMAIGAD, ką aš tada galvojau”, būsimasis JAV prezidentas Barakas Obama į socialinius tinklus jau žiūrėjo labai rimtai. Net gi labai labai rimtai – iš 16 mln. JAV dolerių, skirtų reklaminei kampanijai internete, 643 tūkstančiai buvo skirta žinučių viešinimui Facebook socialiniame tinkle. 2012 metų kampanijoje skaičiai išsipūtė iki sunkiai suvokiamos ribos. Spėjama, kad iš 52 mln. JAV dolerių, išleistų internetinei reklamai, mažiausiai dešimtadalis buvo skirta socialinės medijos kanalams. Daugiau nei 5 mln. JAV dolerių. Sutapimas, ar ne, tačiau B. Obama laimėjo abu kartus, šiems kanalams skirdamas daugiau dėmesio bei biudžeto, nei konkurentai (J. Mcain ir M. Romney). Kalbant apie JAV prezidentą, būtina paminėti ir tai, kad socialinėje medijoje lyg žuvis vandenyje nardo ir pirmojo šalies ponia – Michelle Obama, kurią seka milijonai žmonių, o ji naudojasi puikia proga viešinti labdaringus renginius bei aktualias problemas.

Pirmoji JAV ponia - visiškai pergalingas pavyzdys, kaip komunikuoti ir tuo pat metu padėti B. Obamai.

 

Apmaudu, kad JAV, kitaip nei šalyje mūsų pašonėje, nebegalės kandidatuoti trečiąjį kartą – skaičiai, neabejotinai, būtų dar įspūdingesni (kita vertus, gal ir ne, juk kam investuoti į reklamą, jei nugalėtojas būna aiškus iš anksto?).

Kalbant rimtai, būsimieji Prezidento rinkimai JAV nusimato ne ką mažiau įdomūs. Nieko keista, kad aktyviausi socialinėje erdvėje – nesutaikomi varžovai ir vieni pagrindinių kandidatų į Prezidento postą: Hillary Clinton prieš Donaldą Trumpą.

Storžieviu vadinamas (gal ir nebe reikalo) Trumpas trolina Hillary:

It does matter!

Posted by Donald J. Trump on Tuesday, August 18, 2015

 

Apskritai, abu kandidatai į socialinę mediją investuoja jau dabar ir tai daro labai aktyviai. Tik pagalvokit, jei panašius video klipus Facebook'e leistų dešinieji, sukarpę Algirdo Butkevičiaus nuomonių pasikeitimus. Panašu, kad artėjant JAV Prezidento rinkimams kova dar labiau paaštrės, o dabar siūlau užmesti akį į tai, kaip kandidatai “dirba“ Instagram‘e. Įdomu, kiek mūsų politikų žino, kas yra Instagram? (Čia kažkaip fotografuot reikia? O tai kuo fotoaparatai blogai, nu?)

Bosas atvyko! 

 

Arriving to check out the border.

A photo posted by Donald J. Trump (@realdonaldtrump) on

 

Hillary su Starbucks puodeliu ir sumuštiniu-kebabu. Čia Jums ne nuotraukos iš Kaziuko mugės su nudrožtais šaukštais! 

 

Kim, Hillary ir... Kanye. Kuris iš politikų (be K. Brazauskienės) turi panašią nuotrauką? (if you know what I mean)

 

I got my selfie!!! I really loved hearing her speak & hearing her goals for our country! #HillaryForPresident

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

 

Ir pabaigai, keletas nemokamų patarimų esamiems (ir būsimiems) politikams!

 

 

  • Nebūtina rodyti tik save. Lietuvos politikai dažnai vis dar komunikuoja "aš, aš, AŠ, AŠ". Taip – rinkėjams reikia priminti apie savo veidą, tačiau jei naujienų sraute dalinsitės vien savo nuotraukomis, anksčiau ar vėliau baigsis kaklaraiščiai, apskritai, mes į Jūsų kostiumus atsižiūrime per TV). Gal mėgstate bėgioti? Fotografuoti? Žaisti plastilinu? Pasidalinkite!

Atėjo laikas šiek tiek pailsėti :)

Posted by Remigijus Šimašius on Tuesday, August 4, 2015
  • Pasistenkite, prašau, pasistenkite būti natūralūs! Nėra nieko blogiau, už dirbtinę šypseną ar nepasitikinčio savimi pozą. Mes Jus stebime – tad atrodykite nepriekaištingai.

Anykščiuose atidarytas medžių lajų takas – vienintelis kelias medžių viršūnėmis Baltijos šalyse. Nuo jo atsiveria...

Posted by Dalia Grybauskaitė on Friday, August 7, 2015
  • Pradėkite jau šiandien! Taip, Seimo rinkimai dar tik kitą rudenį, bet nebūkite tais, kurie į Facebook ar kitą socialinį tinklą “atsikrausto” iki rinkimų likus savaitei!

  • Tęskite! Neišrinko? Tuomet velniop tą komunikaciją! Nurykite gniužulą ir ruoškitės kitam mūšiui – jei trūksta motyvacijos, pažvelkite į Artūro Zuoko komunikaciją. Jei nežinočiau, drąsiai teigčiau, kad Vilnius šiandien turi du merus.

Darbai pradėti!:-)

Posted by Meras Zuokas on Monday, July 27, 2015
  • Ir, svarbiausia, būkite savimi. Na ir kas, kad Jūsų asmeninę paskyrą valdo viešųjų ryšių ar reklamos agentūra – Jūsų žodis čia lemiamas!